Polska Amazonia

?POLSKA AMAZONIA?

OFERTA JEDNODNODNIOWEJ WYPRAWY DLA 20/25 OSÓB: SŁYW KAJAKOWY RZEKĄ ŚWIDER + PARK LINOWY W HOLIDAY INN JÓZEFÓW

Świder jest prawostronnym dopływem Wisły o długości 99 km. Przypomina rzeki podgórskie, tworząc liczne zakola i przełomy z niewielkimi wodospadami. Ze względu na walory klimatyczno ? krajobrazowe okolice Świdra zostały w okresie międzywojennym uznane za teren uzdrowiskowy i rekreacyjny. W 1978 roku w celu ochrony tej rzeki utworzono w jej części rezerwat krajobrazowy ?Świder?.
Spływy rzeką Świder należą do jednych z najbardziej emocjonujących (liczne przełomy wodne i zakola), a mimo to najbezpieczniejszych w Polsce! Spływy organizujemy praktycznie przez cały rok.


Trasa spływu prowadzi przez malownicze lasy sosnowe, bory i wydmy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Krótki dojazd (25 km od centrum Warszawy) pozwala na całodniowe delektowanie się pięknem przyrody, kąpiele i opalanie na licznych piaszczystych plażach Świdra.

Nasz sprzęt:

 • Kajak Pro Tour 470

Polietylenowy kajak 2-osobowy z wyprofilowanymi siedzeniami z oparciami. Kajak o bardzo ładnej, nowoczesnej sylwetce, wykonany z trwałego materiału, odporny na uszkodzenia w trakcie spływu. Otwarty kokpit umożliwia komfort pływania rekreacyjnego (opalanie się ;) ) jak również ułatwia załadunek bagażu. Kajak płaskodenny z dwoma podłużnymi wgłębieniami na dnie ułatwiającymi utrzymanie kursu.
Ergonomiczne rączki do przenoszenia. Brak steru.
długość: 4,70 m
waga: 33 kg, szerokość: 0,78 m

 • Kajak polietylenowy dwuosobowy Prijon Cruiser II:

dwuosobowy Cruiser to stabilny i bezpieczny kajak, przeznaczony do rekreacji i okazjonalnej turystyki. Kompaktowy kształt, dużo przestrzeni w kokpitach oraz wygodne siedzenia z regulowanymi oparciami, to zalety, które doceni każdy wymagający użytkownik. Bardzo dobra manewrowość tego kajaka to cecha, która pozwoli w pełni wykorzystać jego możliwości na krętych rzekach, również przez początkujących kajakarzy. Standardowo kajak wyposażony jest w komorę bagażową w rufie i dwie siatki pokładowe. W połączeniu z miejscem w dziobie, daje to dość przestrzeni ładunkowej na kilkudniowy spływ z dala od cywilizacji. Dane techniczne: Długość 470cm; Szerokość 73cm; Waga; 37kg.

 • dwuosobowe kajaki z laminatów
 • certyfikowane kapoki
 • wiosła symetryczne i asymetryczne



Po spływie zapraszamy do największego na Mazowszu parku linowego. Obiekt posiada łącznie 99 przeszkód na prawie 1211 metrach tras! Najdłuższa tyrolka zaczyna się 9 metrów nad ziemią i ma 120 metrów długości. Do dyspozycji jest sześć tras o różnym stopniu trudności. Dla dzieci mamy trasę BAMBINO, dla dorosłych PAROLE, GRANDE i EXTREMA oraz dwie trasy treningowe.


PROGRAM IMPREZY:

 • w godzinach rannych zbiórka i przyjazd autokarem z Warszawy do Woli Karczewskiej
 • krótkie szkolenie, zapoznanie ze sprzętem i rozpoczęcie spływu z ratownikiem (trasa ok. 4 ? 5 godzin)
 • po drodze kąpiele i lunch: kanapki, zimne napoje;
 • po dopłynięciu do Józefowa ? na mecie kolejne aktywności: team building w parku linowym hotelu Holiday Inn, dla chętnych możliwość rozgrywek golfowych/płatne osobno;
 • zakończenie imprezy w godzinach wieczornych i powrót autokarem do Warszawy

Cena 273 zł /osoba, przy grupie 20 ? 25 osób, obejmuje:

 • Transport autokarowy, spływ kajakiem 2-osobowym, opiekę ratownika, posiłek, przejście wybraną trasą parku linowego, ubezpieczenie, podatek VAT.
 • Cena bez transportu: 215 zł/os.
 • Przy liczniejszych grupach cena odpowiednio maleje.