Całoroczne spływy kajakowe

SPŁYWY KAJAKOWE SZLAKAMI MAZOWSZA

 

OFERTA CAŁOROCZNYCH SPŁYWÓW KAJAKOWYCH WISŁĄ
20/25 OSÓB

Wisła to świetne miejsce rekreacji i turystyki wodnej.
Królowa polskich rzek doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych, w tym kajakarstwa.
To najważniejsza i najdłuższa rzeka Polski i największa rzeka w zlewisku Morza Bałtyckiego.
Dolina Wisły jest ważnym szlakiem rozprzestrzeniania się i wędrówek zwierząt. Występują tu coraz rzadsze obecnie gatunki ptaków jak: mewa pospolita, siweczka obrożna, rybitwa zwyczajna, rybitwa białoczelna i tracz nurogęś. Ponadto starorzecza są miejscami rozrodu płazów, a starodrzew łęgów zaspakaja potrzeby wielu rzadkich gatunków dziuplaków.
Spływy rzeką Wisłą należą do najbardziej malowniczych i spokojnych na Mazowszu. Są też świetną okazją do obserwowania i fotografowania zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Nasz sprzęt:

 • Kajak Pro Tour 470

Polietylenowy kajak 2-osobowy z wyprofilowanymi siedzeniami z oparciami. Kajak o bardzo ładnej, nowoczesnej sylwetce, wykonany z trwałego materiału, odporny na uszkodzenia w trakcie spływu. Otwarty kokpit umożliwia komfort pływania rekreacyjnego (opalanie się ;) ) jak również ułatwia załadunek bagażu. Kajak płaskodenny z dwoma podłużnymi wgłębieniami na dnie ułatwiającymi utrzymanie kursu.
Ergonomiczne rączki do przenoszenia. Brak steru.
długość: 4,70 m, waga: 33 kg, szerokość: 0,78 m

Kajak polietylenowy dwuosobowy Prijon Cruiser II:
dwuosobowy Cruiser to stabilny i bezpieczny kajak, przeznaczony do rekreacji i okazjonalnej turystyki. Kompaktowy kształt, dużo przestrzeni w kokpitach oraz wygodne siedzenia z regulowanymi oparciami, to zalety, które doceni każdy wymagający użytkownik. Bardzo dobra manewrowość tego kajaka to cecha, która pozwoli w pełni wykorzystać jego możliwości na krętych rzekach, również przez początkujących kajakarzy. Standardowo kajak wyposażony jest w komorę bagażową w rufie i dwie siatki pokładowe. W połączeniu z miejscem w dziobie, daje to dość przestrzeni ładunkowej na kilkudniowy spływ z dala od cywilizacji. Dane techniczne: Długość 470cm; Szerokość 73cm; Waga; 37kg.

 • dwuosobowe lub jednoosobowe kajaki z laminatów
 • certyfikowane kapoki
 • wiosła symetryczne i asymetryczne
 • fartuchy ortalionowe ochronne


PROGRAM IMPREZY:

 • w godzinach rannych zbiórka i przyjazd autokarem z Warszawy do Karczewa
 • krótkie szkolenie, zapoznanie ze sprzętem i rozpoczęcie spływu z ratownikiem (trasa 3 ? 5 godzin)
 • zakończenie spływu w okolicach mostu Poniatowskiego

Cena 190 zł /osoba, przy grupie 20 ? 25 osób, obejmuje:

 • Transport autokarowy do Karczewa, spływ kajakiem 2-osobowym (w razie niskich temperatur doczepiamy ortalionowy fartuch ochronny), opiekę przewodnika - instruktora, termos z kawą lub herbatą na kajak, batony energetyczne, ubezpieczenie, podatek VAT.
  Cena bez transportu: 130 zł/os.
 • Przy liczniejszych grupach cena odpowiednio maleje.